piątek, 22 maja 2015

Stay healthy!

Hej!
Bycie fit w dzisiejszym świecie stało się bardzo modne. Każdy chce wyglądać jak Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska. Nie czujemy się dobrze w swoim ciele, bo jesteśmy bombardowani przez mass media zdjęciami, filmikami o zdrowym odżywianiu, z ćwiczeniami, okładkami z chudymi modelkami. Niektórzy z nas biorą to bardzo do siebie. Zaczynają myśleć, że źle wyglądają w swoim ciele i zaczynają się katować ćwiczeniami, dietami itp. Ja uważam, że trzeba tylko zrezygnować z fast foodów, ograniczyć słodycze i zacząć z głową ćwiczyć! Ja tak robię i efekty są widoczne :) 

Poniżej, przedstawię Wam mój plan ćwiczeń na poszczególne partie ciała. 

         Mel B- Rozgrzewka
Jest ona podstawą w ćwiczeniach! Jeśli jej nie zrobicie, Wasze ciało nie będzie dobrze rozgrzane, w następnym dniu będziecie mieli zakwasy, a wystarczy tylko kilka ćwiczeń!
 

Mel B- nogi
Oprócz brzucha i pośladków, nogi też są bardzo ważne! Szczególnie, gdy planujemy wyjazd na plażę i chcemy pochwalić się pięknymi, jędrnymi udami..:) 

Mel B- pośladki
Te ćwiczenia są zabójcze, ale dają efekty. Do wakacji jeszcze trochę zostało, więc do roboty po jędrne pośladki! 

Mel B- ABS
Ćwiczenia ABS rzeźbią nam 5 grup mięśni w okolicy brzucha(górna, dolna część brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne i dolnego odcinka pleców). Wolne wykonywanie tego typu ćwiczeń sprawia, że musimy włożyć więcej wysiłku w wyrzeźbieniu płaskiego brzucha. Im trening trudniejszy i szybciej się  go wykonuje, to efekty są większe.

Mel B- brzuch
W ćwiczeniach na mięśnie brzucha, bardzo ważne jest wydychanie powietrza podczas wysiłku oraz wdychanie w czasie powrotu do pozycji wyjściowej!
Zaczynając ćwiczenia, pamiętajcie o rozgrzewce, bo to od niej zależą nasze efekty! Nie róbcie ćwiczeń na brzuch podczas rozgrzewki. W jej czasie, mamy rozgrzać wszystkie nasze mięśnie, a nie tylko te, na których nam najbardziej zależy.
Nie katujcie się dietami. Wystarczy nie jeść fast foodów, a słodycze zamienić na naturalny cukier- owoce. :) Są one smaczniejsze, a co najważniejsze- zdrowsze! 
Powyższe ćwiczenia ćwiczę codziennie. Od poniedziałku do piątku raz dziennie, a w weekendy rano i po południu. Do tego 2 razy w tygodniu biegam i piję dużo wody!

A Wy? Ćwiczycie? Uprawiacie jakiś sport? Piszcie w komentarzach! :)

4 komentarze:

 1. ćwiczę ale nie z Mel, kiedyś chciałam to ćwiczyć w domu, ale wszystko mnie rozprasza :(

  Dziękuje na komentarz :)
  LIFE PLAN BY KLAUDIA

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedys ćwiczyłam z mel b , ale jednak nie mam do tego cierpliwości ;D

  dominisiv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały blog, a z Mel B ćwiczę i uwielbiam!
  zapraszam na swojego!
  http://chaneluv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie dałabym rady być zupełnie fit, ale nie jem fastfoodów i ograniczam słodycze. Staram się też więcej ruszać. Wtedy od razu czuję się lepiej :D

  matrelsy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń