czwartek, 25 kwietnia 2013

Bloglovin' - tutorial

W dzisiejszym tutorialu postaram się Wam pokazać jak przenieść swój blog na bloglovin oraz jak śledzić swoje ulubione strony. Warto wspomnieć, że bloglovin daje więcej możliwości niż Google Reader: możemy komentować wprost z naszego panelu, mamy szybki podgląd całych notek, a także możemy cieszyć się bardziej przejrzystą i zaawansowaną grafiką. Mam nadzieję, że po moim poście przekonacie się o tym sami!

Swoją przygodę z bloglovin zaczynamy od zarejestrowania się tu -> KLIK! Powita nas strona w jęz. angielskim. Klikamy Sign upRadzę nie logować się przez facebooka- inaczej nasze facbookowe prywatne konto połączy się automatycznie z blogowym. Ja wybrałam opcję z adresem mailowym. 

Rejestracja dobiega końca po wypełnieniu wszystkich okienek i zatwierdzeniu danych. Nasze konto będzie aktywne, po otrzymaniu maila aktywacyjnego. Ale jak przenieść SWÓJ blog na bloglovin'? Już tłumaczę! Pierwsze obrazki nie wymagają komentarza :) Po znalezieniu naszego bloga przez wyszukiwarkę, wygenerowany zostanie kod w języku html. Nie zamykając okna z wygenerowanym tekstem,  przeklejamy go i wstawiamy na swój blog jak tradycyjny gadżet <html>. Po zakończeniu tej czynności klikamy Claim blog i gotowe! Nasz blog jest już na bloglovin'.Kolejną ważną rzeczą jest importowanie śledzonych na Readerze blogów. W tym celu korzystamy z linku http://www.bloglovin.com/import/reader Ukaże się nam takie oto okienko:


 Od przeniesienia naszych ulubionych blogów dzieli nas tylko jedno kliknięcie i parę sekund.

Nie obawiajcie się- po tej importacji nasza lista czytelnicza Readera nie ulegnie zmianie,  a osoby z gadżetu Obserwatorzy (tzw. Google Friend Connect, czyli GFC) także nie znikną (kopiujemy jedynie listę czytelniczą!).Ale co zrobić, kiedy chcecie regularnie czytać blog, który nie ma gadżetu do śledzenia?

Kolejny raz rozwijamy listę- tym razem kilkamy Following:

 

Kopiujemy adres bloga, którego chcemy zacząć śledzić. Po odnalezieniu odpowiedniej strony klikamy Follow i gotowe! Teraz najważniejsze! Żeby ułatwić swoim czytelnikom śledzenie naszych wpisów, musimy dodać na swój blog gadżet:Wybieramy grafikę, która interesuje nas najbardziej, generujemy kod html i wstawiamy jako gadżet na swojej stronie. Będzie to wyglądać właśnie tak: GOTOWE :)

Mam nadzieję, że pomogłam Wam tym postem! Wiem, że mój step by step może chwilami wydawać się nawet śmieszny, ale zależało mi, żeby wszytko było jasne i proste.
Jeśli macie jakieś pytania czy uwagi, piszcie!

MÓJ  BLOGLOVIN:
 

2 komentarze:

  1. prosto :)

    http://cookplease.blogspot.com/ zapraszam na łososia ze szpinakiem!

    OdpowiedzUsuń
  2. ja jeszcze nie do końca ogarniam bloglovin ;D
    obserwuje ;)

    OdpowiedzUsuń