środa, 5 listopada 2014

Halloween!

Witajcie!
Coś w tym roku nie umiem wpaść, w ten internetowy wir pisania postów. Nie wiem, czym jest to spowodowane, pomysłów w głowie mam pełno, a czasu na herbatę z przyjaciółmi czy na napisanie e-meila do znajomych zza granicy brak..Ogólnie ostatni czas jest bardzo napięty, nie chciałam w to wierzyć, ale jednak to prawda, że II klasa liceum to jest najcięższy okres. No ale mam nadzieję, że ten rok jakoś przeżyje! 

W zeszły piątek był Halloween. Co prawda, u nas w Polsce, ten zwyczaj dopiero się zakorzenia i nie jest tak mocno widoczny, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych. Czy jestem za tym "świętem"? Szczerze, to nie mam zdania, My, Polacy, niemal wszystko zgapiamy z Zachodu, nie tworzymy polskich odpowiedników angielskich słów, ich święta wdrażamy w polską kulturę. Czy to jest dobre? Według mnie nie. Zachowujemy się jak małpki w cyrku czy fashionistki, które ślepo podążają za danym trendem, tak jak i My. Ale mniejsza o to.

Na Halloween, zaprosiła mnie Sabina. Była z nami jeszcze Maja i było super! To był pierwszy w moim życiu "taki prawdziwy" Halloween. Chodziłyśmy po domach, a zamiast 'cukierek albo psikus' mówiłyśmy 'cukierek albo zagadka'. Chodziłyśmy tak jakieś 2 godziny, myślałam, że palce u rąk mi odlecą z zimna! haha Ale przynajmniej jest co wspominać :) Ogólnie to zebrałyśmy niemal 3 pełne siatki cukierków! Paczki żelek, tabliczki czekoladek itp.!♥ Same pyszności! 
A Wy? Co robiliście w Halloween? :) Piszcie w komentarzach!

7 komentarzy:

 1. Mi się podoba Halloween, w sumie nic nie poradzimy na to, że zgapiamy wszystko z zachodu ;(
  pugix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja osobiście obchodzę zawsze Halloween z przyjaciółmi :)) Straszmy ludzi na ulicach i mamy z tego niezły ubaw :))

  Zapraszam do mnie , może zaobserwujesz?
  http://by-kllaudiia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wyglądałyście :)

  http://mikijiu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie preferuję halloween w Polsce, ale dobrze, że fajnie się bawiłaś! :) To jest najważniejsze :) Ja ten dzień spędziłam jak każdy inny - inaczej na swój sposób :) Z czasem mam tak samo, byłabym wdzięczna z godzinę dnia więcej :3

  http://just-be-yourself-coca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne stroje!

  melania-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nigdy w ten sposób nie obchodziłam Halloween, chociaż brzmi fajnie ;D
  O co do samego "odgapiania " mogę się z tobą zgodzić ;)

  OdpowiedzUsuń